Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Můj dotaz se týká územního rozhodnutí. Obecní úřad nám (2 sestry)   nedovolil rozdělit parcely o velikosti 884, 707m2. Sousedovi ano (3 parcely 700 m2). Trváme na velikosti našich parcel. V ÚP obce je požadováno 800m2, výjimečně 600m2. Architektka a ostatní majitelé na nás naléhají, abychom náš pozemek nedělily a nebrzdily je v dalším postupu v řešení cest k územnímu rozhodnutí.

    Dle nich, když nerozparcelujeme náš pozemek, OÚ nebude potom účastník územního řízení.   Vše už nás unavuje, nejsme nemladší (více jak 70 let) a řešení je v nedohlednu. Je tento postup možný a můžeme náš pozemek rozparcelovat bez OÚ po územním rozhodnutím? Děkuji a s pozdravem Marina.

     

    Odpověď:

    Ze znění dotazu mi není zřejmé, z jakého důvodu odmítá stavební úřad vydat územní rozhodnutí o dělení pozemku. Je jediným důvodem výsledná velikost nově vzniklých pozemků, která nekoresponduje s územním plánem? V této souvislosti Vám v první řadě doporučuji nahlédnout do aktuálně platného územního plánu obce a ověřit zde, jak velké mohou být pozemky vznikající rozdělením jiného pozemku - je zde zakotveno určité rozmezí minimální a maximální rozlohy takových pozemků?
    Pakliže Váš pozemek nyní nerozdělíte, budete tak moci učinit v budoucnu. I v takovém případě však bude nutné získat od stavebního úřadu územní rozhodnutí (přičemž rozdělení pozemku na dva nové bude muset korespondovat s územním plánem).
    Co se týče účastenství obce v územním řízení (které bude zahájeno na základě Vaší žádosti o dělení pozemku), měla by být obec účastníkem tohoto územního řízení vždy. Dle § 85/1 písm. b) stavebního zákona je totiž účastníkem územního řízení:
    "obec, na jejímž území má být požadovaný záměr uskutečněn"
    ____________________________
    Právní předpisy zmiňované v odpovědi:
    zákon č. 183/2006 Sb. , o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon)

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování