Počet stránek ve webu: 48533

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Jak má postupovat zaměstnavatel při podezření na týrání (odepření stravy, lékařského ošetření, omezení osobní svobody) zaměstnankyně vlastním manželem? Je pravděpodobné, že při výpovědi u Policie tato žena vše popře. Děkuji, Eva

    Odpověď:

    Buď se můžete snažit pomoci jí a např. zprostředkujete návštěvu neziskové organizace specializované na pomoc týraným ženám (např. ROSA) a citlivě jí pomůžete se z tíživé situace dostat, tak že následně bude schopná převzít odpovědnost za svůj život a jednat anebo pokud máte reálné důkazy prostě podáte trestní oznámení, které může a nemusí přinést žádný výsledek (i nepřímé důkazy mohou vést k odsouzení podezřelého z trestného činu).
    Případy domácího násilí nejsou případy pro možnost právního zásahu, ale případy pro pomoc psychologickou oběti domácího násilí, která následně bude sama schopna konat právně (rozvod, předběžné opatření podle § 76b občanského soudního řádu, vykázání ze společného obydlí apod.)
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování