Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    V pracovní smlouvě (výrobní firma) mám odstavec o mlčenlivosti, včetně 3 let po ukončení pracovního poměru. Jaké následky mi můžou hrozit, pokud změním zaměstnavatele v přímé konkurenci na stávajícího? Čeho se mám vyvarovat, hrozí mi nějaké tresty v případě porušení mlčenlivosti? Jde se nějak z mlčenlivosti vyvázat?

    Můžu se u stávajícího zaměstnavatele domáhat změny smlouvy například na Konkurenční doložku s řádně vyplácenou rentou z doložky? Dle mého názoru je mlčenlivost to samo jako konkurenční doložka, jen bez finančního ohodnocení. Děkuji za odpověď. Zdeněk

     

    Odpověď:

    Bez konkrétní znalosti znění ustanovení o mlčenlivosti nelze dovodit možné důsledky porušení daného ustanovení. Obecně je možné říct, že vznikne-li porušení mlčenlivosti škoda, může zaměstnavatel požadovat její náhradu.
    Navrhnout změnu pracovní smlouvy samozřejmě možné, ať v tom smyslu, že bude mlčenlivost odstraněna nebo bude změněna na klasickou konkurenční doložku.
    Smlouva je však právní úkon dvoustranný a s její změnou musí souhlasit obě smluvní strany.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování