Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Podle §217 zákoníku práce musí alespoň jedna část dovolené činit 2 týdny vcelku. Pokud si takto dovolenou (tzn. vždy méně než dva týdny vcelku) zaměstnanec nevyčerpá z vlastní vůle, porušuje zákoník práce? Zaměstnavatel tvrdí že ano, i když se v §217 píše "pokud se zaměstnanec se zaměstnavatelem nedohodne na jiné délce".  Je to tedy na dohodě? Musí si nechat zaměstnavatel podepsat v takovém případě potvrzení od zaměstnace s tím, že tento výslovně netrval na vybrání dovolené dle §217 ZP? Marie


    Odpověď:

    Délka trvání dovolené je především na dohodě zaměstnance se zaměstnavatelem. Oběma může z jakéhokoli důvodu vyhovovat vybírání dovolené po kratších částech. Zaměstnanec však může trvat na dovolené v délce 14 dnů. Má na ni potom nárok, ale svého práva v tomto směru nemusí vyžít. Dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem v tomto směru nemusí být písemná. Písemné potvrzení v tomto směru není nutné (stačí ústní dohoda).
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování