Počet stránek ve webu: 48541

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Darovala jsem sestře nemovitý majetek z osobních důvodů. Sestra má dceru 8 let - tzn. neopominutelný dědic. Přeji si, aby tento mnou darovaný nemovitý majetek byl v případě smrti sestry opět v mém výhradním vlastnictví, popř. mého syna. Závět ze strany sestry to však neřeší - jelikož její dcera jako neopominutelný dědic má nárok na tento majetek jako první v pořadí a sice podstatnou část = 3/4 do 18 let a poté 1/4.

    Existuje prosím nějaký jiný instrument, který by tento můj požadavek řešil? Pokud nyní sepíši se sestrou, Čestné prohlášení, které bude říkat, že tento majetek bude v případě jejího úmrtí můj a bude tak zcela extrahován z dědického řízení po ní, dá se o toto Čestné prohlášení v případě potřeby opřít? Má právní váhu v tomto případě? Děkuji Vám předem za radu. Ingrid.

     

    Odpověď:

    Takové čestné prohlášení žádnou váhu mít v dědickém řízení nebude. Lze uvažovat o darování nemovitosti pro případ smrti. Jiný instrument s ohledem na nezletilost dědičky zde nepřipadá v úvahu.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování