Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Postup vydržení pozemku užívaného v dobré víře 40 let a více
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Potřeboval bych poradit jak postupovat. Rodiče mi 2000 darovali dům i pozemky podle map, které jsme měli dotupné a zdálo se, že je vše v pořádku. Po digitalizaci (rozporovat na katastru už nelze) jsem zjistil, že část zahrady, kterou jsme moji rodiče i já 42 let využívali se ocitla ve vlastnicví města.

    Po zkoumání na katastru nemovitostí ČR mi město odpovědělo, že si údajně předchozí majitel nějaké metry přisvojil a rodičům je prodal a proto to museli zaměřit, tak jak zaměřili. Chtěl jsem se 2018 s městem domuvit, ale město mi sdělilo, že mi pozemek prodají za cenu stavební parcely nebo pronájmem. Doposud jsem s městem žádnou smlouvu nepodepsal a chtěl bych pozemek vydržet. Je to možné? Děkuji za odpověď Adam.

     

    Odpověď:

    Ano, ubírala bych se cestou určení vydržení. Musel byste ale k soudu podat žalobu o určení vydržení a soud by v soudním řízení zkoumal, zda skutečně podmínky vydržení byly naplněny. K tomu je třeba nastudovat celou dokumentaci týkající se pozemků.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování