Počet stránek ve webu: 47606

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Vlastním rodinný dům s otcem na půl. Oba v něm bydlíme. Před 3 roky se k nám zpátky přistěhoval můj bratr se svojí přítelkyní. Můj bratr má trvalé bydliště v domě ona ne, ale o nic se nastarají a nepřispívají na provoz domu. Náš otec se k tomu moc nevyjadřuje a tak veškeré výdaje a údržbu domu platím já s otcem. Mému bratrovi je 26 let a je vydělečně činný. Nechce se samozřejmě odstěhovat, protože zde nemá žádné výdaje. Mám jako spoluvlastník domu nějaká práva nechat bratra soudně vystěhovat? A musím mu zajistit náhradní bydlení? Děkuji, Bohdana

    Odpověď:

    Náhradní bydlení zajišťovat nemusíte a bratra můžete vystěhovat zcela bez problémů. Můžete na něj zavolat Policii, aby ho vyzvala k opuštění nemovitosti, kterou neoprávněně užívá a která dohlédne na to, aby dům opravdu opustil, navíc sepíše i záznam o úkonu a to se bude hodit do případného soudního řízení. V krajním případě podejte návrh na soud na vyklizení nemovitosti.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování