Počet stránek ve webu: 47599

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Mám dotaz týkající se společenství vlastníků jednotek. V připravovaných stanovách o volených orgánech společenství vlastníků jednotek je uvedena následující formulace:
    "Členem voleného orgánu nebo voleným orgánem společenství může být pouze fyzická osoba, která je členem tohoto společenství nebo je zmocněným zástupcem právnické osoby - člena společenství, je ke dni volby starší 18 let a má způsobilost k právním úkonům". Ptám se tedy: pokud by vlastník bytové jednotky (člen společenství) vystavil zmocnění, zda může kdokoliv jiný t.j. nečlen SVJ (například podnájemník či osoba, která nemá nic společného s užíváním bytové jednotky), být bez problémů zvolena do některého z orgánů společenství? Děkuji, Zdeněk


    Odpověď:

    Dle tohoto ustanovení Vašich stanov nemůže být nečlen fyzická osoba zvolena do orgánu SVJ. Druhá situace je taková, že každá osoba, ať už fyzická nebo právnická se může nechat zastupovat zvoleným zástupcem. Takový zástupce se však nestává členem takového orgánu, tím stále může být jen člen, ale pouze zastupuje danou osobu na základě plné moci.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování