Počet stránek ve webu: 47587

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Bydlím v bytovém domě, kde část obyvatel mají byty v osobním vlastnictví a část družstevní. 2017 jsem kompletně rekonstruovala byt po stavebních úpravách v celém domě. Nyní se má znovu předělávat svod vody, který jde ze střechy do suterénu, byt mám ve zvýšeném podlaží. Po předchozích zkušenostech, kdy se to samé opravovalo v jiné místnosti než nyní. Chtěla jsem se zeptat zda řemeslníky musím pustit do bytu a nechat si rozbourat zeď ve zrekonstruovaném pokoji? Děkuji, Anna.

     

    Odpověď:

    Dobrý den,
    z dotazu nevyplývá, zda Vy máte byt družstevní nebo byt v osobním vlastnictví. Z charakteru dotazu spíše vnímám, že máte byt v osobním vlastnictví. Řemeslníky sice do svého bytu pustit nemusíte, ale SVJ společně s družstvem by se mohlo domáhat vstupu soudně a tam by pak v rámci soudního řízení bylo prokazováno, zda je oprava nezbytná a zda není jiný přístup než z Vašeho bytu. Závěrem lze tedy uvést, že povinnost pustit řemeslníky nemáte, nicméně zadavatel opravy se může vstupu domáhat soudně a pak záleží na tom, jak se soud k věci postaví.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování