Počet stránek ve webu: 47606

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,

    ráda bych se zeptala na 3 věci.

    1) Jaký je významový rozdíl mezi a) exekucí pozastavenou/přerušenou b) zastavenou c) zrušenou…
    kdo je určuje a jestli se všechny 3 "druhy" uvádějí do Centrální evidence exekucí.

    2) Pokud se za cca 8 let nevymohly pohledávky z důvodu nemajetnosti (bez příjmů, movitého i nemovitého majetku)
    … je možné, aby byly exekuce zrušeny a nebo naopak znovu obnoveny? Kdo tento proces určuje, schvaluje, nastavuje?

    3) Jaké jsou rozdíly, pokud je někdo v exekuci, mezi zaměst. poměrem na HPP a DPP (pro 1 osobu? ). kalkulačka mzdy?

    Děkuji mnohokrát za odpověď!
    Odpověď:
    Zdravím Vás, na Vaše dotazy budu odpovídat v pořadí v jakém jsou kladeny. Rozdíl mezi přerušenou exekucí a exekucí zastavenou je ten, že u přerušené (resp. odložené) exekuce soudní exekutor po dobu odkladu exekuce fakticky exekučně nevymáhá pohledávku po povinném, a to po dobu odkladu exekuce, až uplyne doba, po kterou byla exekuce odložena, exekutor pokračuje dále v exekučním vymáhání pohledávky. U zastavené exekuce se jedná o ukončení exekuce pro některý z důvodů uvedených v ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), exekuce je tímto po právní moci usnesení o zastavení exekuce ukončena a neměla by již být opět nařizována pro tutéž pohledávku. Jedinou výjimku v tomto směru představuje zastavení exekuce pro nemajetnost povinného, ale k tomu se dále dostaneme. Termín zrušená exekuce zákon nezná, patrně se jedná o lidový výraz pro zastavení exekuce.
    K druhému dotazu uvádím, že pokud se za 8 let nevymohla pohledávka oprávněného, a to z důvodu nemajetnosti povinného je možné, že exekuce byla zastavena pro nemajetnost povinného, podle § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu. Nicméně v tomto případě, může oprávněný znovu podat návrh na nařízení exekuce na majetek povinného, a to právě proto, že tato pohledávka nebyla zcela vymožena, a exekuce na majetek poivnného bude na zákkadě tohoto návrhu opět nařízena. Exekuci je praktické naídit pokud dojde ke změnám poměrů na strane poviného, najde si práci, pobírá důchod, . Takže tento proces v tomto případě ovlivňuje věřitel (oprávněný), který může v tomto případě (zastavení exekuce pro nemajetnost povinného) podat opět návrh na nařízení exekuce pro vymáhání stejné pohledávky.
    K třetímu dotazu uvádím, že z hlediska exekuce srážkami ze mzdy nebo jiných příjmů není rozdíl, zda je povinný zaměstnán v pracovním poměru nebo zda koná práci na základě DPP. Pokud by povinný byl zaměstnan a současně vykonával práci na základě DPP, tak se oba příjmy povinného sečtou a z tohoto příjmu by se následně vypočítávala nezabavitelná částka povinného a výše srážek z těchto příjmů.
    -----
    Vážená paní doktorko,

    mnohokrát děkuji za rychlou, vyčerpávající odpověď. Ráda bych Vás ještě, pro doplnění, požádala o zodpovězení jedné části mojí původní otázky… a to, zda se do Centrální evidence exekucí, event. příslušného Obvod. soudu (k místu trv. bydliště) musí ze zákona uvádět aktuální průběh exekuce. Tzn. , zda je exekuce "aktivní", přerušená, zastavená (ukončená). Předpokládám, že čísla jednací jsou samozřejmostí.

    Předem děkuji za odpověď. Ráda bych Vám i celému týmu Vaší advokátní kanceláře a právní poradně poděkovala za práci, kterou již dlouhodobě, obětavě, s maximálním nasazením vykonáváte… a tím pomáháte obrovskému množství lidí s radou, řešením jejich, mnohdy svízelné, životní situace. Ze svého okolí mám nejednu kladnou referenci!
    -----
    … ještě mě napadá jedna věc. Jsou vedené záznamy ohledně exekucí k jedné osobě totožné jak v Centrální evidenci exekucí, tak u příslušného (trvalé bydliště) Obvodního soudu?

    Děkuji!
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování