Počet stránek ve webu: 47577

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Jsem členem bytového družstva, vlastník práv k družstevnímu bytu. Nyní se chce ke mě nastěhovat a přihlásit k trvalému pobytu otec dítěte, na kterého je vedena exekuce. Jak mám předejít exekuci na mě věci, doklady od všeho majetku nemám, jde mi také o to aby exekutor nesáhl na mé členství v družstvu, doklad o zaplacení a převodu práv mám, nikde můj přítel nefiguruje,
    děkuji za odpověď.
    Odpověď:
    Zdravím Vás, o členský podíl v družstvu ani o družstevní byt se bát nemusíte, a to proto, že toto je psáno na Vás, takže exekutor tento majetek postihnout exekucí nemůže a ani to neudělá. Kdyby se k Vám Váš přítel nastěhoval, je možné, že by exekutor u Vašeho přítele zvolil i exekuci prodejem movitých věcí povinného, ale také ji zvolit nemusí. Pravděpodobnost, že se tak nestane se zvyšuje, pokud Váš přítel dodržuje splátkový kalendář dohodnutý s exekutorským úřadem, nebo pokud pracuje a z jeho příjmu jsou prováděny srážky ze mzdy. Mohu Vám doporučit, abyste sepsala čestné prohlášení v němž uvedete, jaký majetek v bytě je Váš, a toto čestné prohlášení opatřete úředně ověřeným podpisem. Současně pokud jste nějaké zařízení bytu či počítač, televizi, . dostala např. darem od rodičů, či sourozenců nebo jiné osoby, bylo by dobré, aby tato osoba rovněž formou čestného prohlášení potvrdila, že Vám určité věcí darovala. V čestném prohlášení se snažte o co nejpřesnější popis věcí, které jsou ve Vašem vlastnictví. Čím více dokladů o vlastnictví věcí máte tím lépe. Doklady, které prokazují Vaše vlastnické právo jsou zejména smlouvy - kupní, darovací, . faktury, dodací listy, záruční listy, … Vašemu příteli bych rovněž doporučila, aby sepsal čestné prohlášení, a to o tom, které věcí do bytu vnesl a jsou tedy jeho. Závěrem dodávám, že věci, které nemohou být polepeny jsou upraveny v ust. § 321 - § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). Pro úplnost pouze dodávám, že i v případě, že by exekutor zabavil Vaše věci a nikoli věci Vašeho přítele, je možné se bránit, a to návrhem na vyškrtnutí věcí ze soupisu, který je však nutné podat do 30 dní ode dne, kdy jste se o zabavení Vašich věcí dozvěděla.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování